AKTUALNOŚCI

Szpital w Dębnie im Świętej Matki Teresy z Kalkuty Sp z o o -- 23-03-2020 --

Ważny komunikat !

Ważny komunikat !

Nasze punkty Nocnej i Świątecznej Opieki Ambulatoryjnej w Dębnie i w Chojnie, od dnia 23.03.2020r są czynne. Wcześniejszej prosimy o kontakt telefoniczny.
Dębno kontakt:
Lekarz tel. 885470210
Pielęgniarka tel. 885470220

Chojna kontakt:
Lekarz tel. 885470230
Pielęgniarka tel. 885470250

Poradnie specjalistyczne w naszym Szpitalu są czynne. Wcześniej prosimy o kontakt telefoniczny. Tel. 887470420, 957602063-65.

Szpital w Dębnie im Świętej Matki Teresy z Kalkuty Sp z o o -- 23-03-2020 --
Drodzy Państwo,
zgodnie z zaleceniami Konsultanta Krajowego w dziedzinie ginekologii i położnictwa, porody rodzinne i odwiedziny w naszym szpitalu są zawieszone do odwołania.

Szpital w Dębnie im Świętej Matki Teresy z Kalkuty Sp z o o -- 19-03-2020 --
Wychodząc na przeciw potrzebom naszych Seniorów uruchamiamy PORADNIĘ GERIATRYCZNĄ w formie teleporadni.
Pacjenci którzy są pod opieką naszej poradni geriatrycznej mogą korzystać z konsultacji telefonicznych z dr Jarosławem Maciocha w godzinach pracy poradni, pon., wt., śr. w godzinach 8.30. - 12.30, pod nr tel. 661371128.
Dzięki temu możliwe jest zachowanie ciągłości leczenia. Pacjenci otrzymają porady i zalecenia lekarskie oraz recepty w formie elektronicznej.
Konsultacje możliwe są po wcześniejszej rejestracji telefonicznej 957602063-65.

Szpital w Dębnie im Świętej Matki Teresy z Kalkuty Sp z o o -- 13-03-2020 --

Uwaga!
Zmiany organizacyjne szpitala.

1. Od dnia 13.03.2020 r Nocna i świąteczna opieka ambulatoryjna znajduje się na poziomie -1, na którym jest izba przyjęć. Prosimy o nie wchodzenie na wyższe piętra w szpitalu.

2. Od dnia 16.03.2020 r tymczasowy PUNKT LABORATORIUM, w którym będą pobierane materiały biologiczne i wydawane wyniki badań znajdować się będzie w BUDYNKU B na parterze, czynny od pon. do pt, w godzinach 7.30.- 13.00.

3. Od dnia 16.03.2020 r rejestracja do poradni specjalistycznych odbywać się będzie jedynie telefonicznie w godzinach 7.00.-14.30., tel 887 470 420, 957602063-65.

4 . PRACOWNIA RTG dla osób z zewnątrz czynna jest tylko w godzinach 7.00.-15.00.
Wyniki i opisy badań będą przesyłane do lekarza kierującego.
W razie pytań prosimy o kontakt: rtg@szpital-debno.pl

5. GABINET REHABILITACJI jest nieczynny do odwołania. W razie pytań prosimy o kontakt: 957602064 wew. 8.

6. Wejście do budynku A dla pacjentów będzie dostępne tylko od strony podjazdu karetek.

7. W razie potrzeby z kierownikami oddziałów szpitalnych i Zakładu Opiekuńczo Leczniczego prosimy kontaktować się tylko telefonicznie, 957602063-65.

8. Całkowity zakaz odwiedzin pacjentów obowiązuje do odwołania.

Wszystkich Państwa prosimy o nieprzychodzenie do szpitala bez potrzeby!

Szpital w Dębnie im Świętej Matki Teresy z Kalkuty Sp z o o -- 17-11-2019 --
Z dumą patrzymy jak funkcjonuje nasz oddział ginekologiczno – położniczy

Zapraszamy Pacjentki do porodu, który odbędzie się u nas pod fachową opieką medyczną oraz w godnych i komfortowych warunkach.


W trakcie porodu zapewniamy Paniom ciągłą opiekę wykwalifikowanej położnej oraz dyspozycyjnego lekarza specjalistę. Na Sali porodowej Pacjentki mogą korzystać z piłek, worków sako, gazu znieczulającego Entonox. Do dyspozycji Pacjentek na sali jest łazienka i toaleta. Porody rodzinne odbywają się u nas bezpłatnie. Po porodzie opiekę nad noworodkiem sprawuje położna oddziału neonatologicznego wraz z lekarzem specjalistą. Odział noworodkowy w naszym szpitalu wyposażony jest w sprzęt medyczny nowej generacji. Szczęśliwe mamy wraz ze swoimi pociechami po porodzie przebywają na salach, maksymalnie 2- łóżkowych z łazienkami. Panią po cesarskim cięciu zapewniamy specjalistyczną rehabilitację. Cały oddział ginekologiczno – położniczy jest po remoncie.


W naszym Szpitalu działa Szkoła Rodzenia prowadzona przez specjalistkę pielęgniarstwa położniczego mgr Dorotę Flaszowską Mróz. Zapraszamy przyszłych rodziców do korzystania z możliwości udziału w zajęciach praktycznych i teoretycznych dotyczących porodu oraz opieki nad noworodkiem.
W naszym Szpitalu przed porodem można przyjść i zobaczyć oddział oraz uzyskać od położnej odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania.

Szczegółowe informacje można również uzyskać telefonicznie, od pn do pt w godzinach 7-14.35. pod nr 957602064 wew. 3, następnie 2, rozmawiając z położną koordynującą lub pod nr tel położnej Szkoły Rodzenia – 506212448.

Serdecznie zapraszamy !


Szpital w Dębnie im Świętej Matki Teresy z Kalkuty Sp z o o -- 02-11-2019 --
Kolejny raz w tym roku nasz Szpital otrzymał dar od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem otrzymaliśmy najnowszej generacji inkubator ATOM, który już służy najmłodszym pacjentom. Przypomnimy, że także w tym roku nasz odział noworodkowy otrzymał aparat USG, kardiomonitor, wagę noworodkową, pulsoksymetr, pompę infuzyjną i ciepłe gniazdko. Serdecznie dziękujemy!


Szpital w Dębnie im Świętej Matki Teresy z Kalkuty Sp z o o -- 02-11-2019 --
Szpital zakupił pojazd gospodarczy, który posiada przyczepkę oraz służy do koszenia trawy i odśnieżania. Dzięki tej inwestycji możemy usprawnić prace gospodarcze wykonywane przez naszych pracowników.


Szpital w Dębnie im Świętej Matki Teresy z Kalkuty Sp z o o -- 02-11-2019 --
Zakończył się remont jednej z sal na oddziale wewnętrznym. W przyszłości po zakonczeniu planowanego remontu sala będzie służyć oddziałowi pediatrycznemu.


Szpital w Dębnie im Świętej Matki Teresy z Kalkuty Sp z o o-- 01-08-2019 --
Marzenia się spełniają.Pierwszy sierpnia 2019 roku to dzień który dla mieszkańców Miasta i gminy Dębno, powiatu myśliborskiego,gmin,powiatów i miast ościennych w zakresie ochrony zdrowia jest przełomowy. Szpital w Dębnie staje się szpitalem rządowym działającym w strukturach Ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji. Docelowo będzie integralną częścią szpitala MSWiA w Szczecinie. Skraca się droga i czas oczekiwania do specjalisty. Starosta myśliborski Pan Andrzej Potyra i Burmistrz Miasta i Gminy Dębno Pan Grzegorz Kulbicki potwierdzają całkowitą spłatę zadłużenia. SZPITAL W DĘBNIE URATOWANY !!!


Szpital w Dębnie im Świętej Matki Teresy z Kalkuty Sp z o o-- 10-04-2019 --
SZPITAL W DĘBNIE im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty zwraca się do Państwa o pomoc finansową.

Pieniądze potrzebne są na zakup leków, materiałów opatrunkowych, żywności, środków czystości, pranie, wodę,
energię elektryczną, transport chorych oraz na badania laboratoryjne.

Szpital wyczerpał już wszelkie inne możliwości pozyskania pieniędzy na wyżej wymienione potrzeby. Do chwili obecnej udało się zatrzymać w szpitalu niezbędnych lekarzy oraz pielęgniarki i świadczyć usługi zdrowotne na właściwym poziomie. Rocznie hospitalizowanych jest ponad 5 tysięcy pacjentów i udzielanych jest 48 tysięcy świadczeń medycznych.

Dysponujemy oddziałami: wewnętrznym, chirurgicznym, położniczo-ginekologicznym, neonatologicznym, jedynym w tej części województw zachodniopomorskim i lubuskim oddziałem dziecięcym, blokiem operacyjnym, zakładem opiekuńczo-leczniczym oraz izbą przyjęć. Działa pomoc świąteczno-nocna.

Proces leczenia wspierany jest przez szpitalne poradnie specjalistyczne takie jak: chirurgiczna, gastroenterologiczna, onkologiczna, kardiologiczna, ginekologiczna, geriatryczna, urologiczna, laryngologiczna oraz RTG, pracownia endoskopii, badań wysiłkowych USG, sterylizację, aptekę.

W ramach działalności pomocniczej prowadzimy prosektorium.

Świadczone są usługi w zakresie rehabilitacji.

Bez wsparcia finansowego wszystkich ludzi dobrej woli mieszkańcy Miasta i Gminy Dębno, Powiatu Myśliborskiego oraz powiatów i gmin ościennych będą szpitala pozbawieni.
Najbardziej na likwidacji szpitala stracą ludzie starsi, biedni oraz dzieci.

Żeby do tego nie dopuścić Zarząd Szpitala postanowił zwrócić się do Państwa o przekazanie jakiejkolwiek kwoty pieniędzy na miarę Państwa możliwości, traktując to jako ostatnią deskę ratunku.

Liczymy na zrozumienie i hojność wszystkich którym na sercu leży życie i zdrowie ich samych oraz ich najbliższych.

Szpital w Dębnie w przyszłym roku obchodzić będzie STULECIE swojego istnienia. Przetrwał dużo trudniejsze i biedniejsze czasy.

W hierarchii ważności dla wspólnoty jaką tworzymy nie ma rzeczy ważniejszych niż życie i zdrowie a te bardzo zależą od szpitala. Czy będzie on istniał zależy od nas. Nie możemy oddać losu szpitala przypadkowi, godzić się na niemoc i bierność.

Zadłużenie szpitala to problem wieloletni i nie dotyczy wyłącznie naszego szpitala lecz wszystkich szpitali powiatowych.

Raz zlikwidowany szpital już nigdy nie powstanie na nowo a możliwe, że leczyć tu będzie podmiot prywatny i to tylko pacjentów których leczenie będzie się opłacać oraz tych których będzie na to stać.

Mamy wybór czekać, chorować i umrzeć czy działać, być zdrowym i żyć.

Konto przyszpitalnej fundacji „SAMARYTANIN”
Numer konta: GBS w Barlinku
13 8355 0009 0024 2820 2000 0001
DZIĘKUJEMY